Rosela slámožlutá

Rosela slámožlutá

Platycercus flaveolus

Výskyt
Jihovýchodní Austrálie, především vnitrozemí.rosela sl_mo_lut_ 2

Velikost
Přibližně 31 až 34 centimetrů.

Rozlišování pohlaví
Samečkové jsou celkově mohutnější než jejich samicí protějšky.
Povaha
Tito ptáci se dají nejlépe chovat v páru. Soužití s jedinci svého druhu i s jinými velkými papoušky vyvolává u samečků často problémy.
Většina jedinců tohoto druhu však při dostatku prostoru soužití zvládá.
Chovatelské zařízení
Těmto ptákům dobře prospívá venkovní voliéra o délce nejméně dvou metrů a šířce nejméně 80 centimetrů.
Klimatické podmínky
Rosela slámožlutá je poměrně otužilý pták, který je na naše mírné podnebí dobře připravený. Za zimních měsíců však ptáci musí mít k dispozici vnitřní úkryt před mrazem.
Potrava
Jako základ jim dáváme kvalitní krmivo pro střední papoušky, které můžeme doplňovat malými dávkami ovoce, bobulí a plevelů. Tito ptáci musí mít vždy k dispozici grit a písek na trávení, aby se jím podle libosti mohli zásobit.
denní činnost
Rosely slámožluté jsou čilí a inteligentní ptáci, kteří rádi létají i šplhají. Často je lze spatřit na dně voliéry, kde si částečně hledají potravu. Za teplých letních dnů jim musíme několikrát denně poskytnout koupel v čerstvé vodě. Mají celkem příjemný hlasový projev.
Hnízdění
Pokud usilujeme o odchov rosely slámožluté, je nejlepší umístit jejich pár do samostatné voliéry. Budka musí mít průměr 25 centimetrů i více a výšku minimálně 45 cm. Velikost snůšky je 4 až 6 vajec, na kterých sedí samička asi po dobu tří týdnů. Samička v této době z vajec téměř nevstává. Když mláďata dosáhnou pátého týdne života, opustí hnízdo a asi po 16 měsících získají konečné zbarvení.

Napsát komentář

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat